Vážení klienti,
 
prosíme Vás o zvýšení opatrnosti zejména při venčení a stravování Vašich domácích mazlíčků, abyste tím omezili nutnost vyhledání veterinární péče v době karantény. Své psy venčete na vodítku v lehkém terénu, abyste předešli případnému traumatu (zalomené drápky, napadení jiným zvířetem, vážnějším zraněním ve smyslu zlomenin apod). Pokud víte, že je schopen venku Váš pes cokoliv sežrat, dávejte mu prosím preventivně na vycházky košík nebo náhubek. Vyhněte se také prosím větší koncentraci zvířat, venčete ideálně jednotlivě.
 
Abyste zamezili případným zažívacím potížím (zvracení, průjem, otrava) neměňte zvířeti stavu, nepodávejte zvířeti nic atypického k jídlu, nic na co není zvíře zvyklé. Dbejte na uklízení potravin včetně sladkostí z dosahu zvířete. Pokud Vám dochází granule, zavolejte si prosím na naši recepci z důvodu objednávky.
 
Co se týče vakcinace (kromě štěňat a koťat), imunita u zvířete trvá až 4 týdny po propadnutí termínu, z toho důvodu není třeba spěchat a očkovat zvíře v přesný termín.
 
V případě dotazů se prosím obracejte na naši recepci, pokud se nedovoláte, kontaktujte nás emailem na hkvet@seznam.cz
 
Děkujeme za spolupráci.
 

 

Pro majitele koček, které jsou starší 8 let, doporučujeme provádět pravidelně každý rok celkovou preventivní prohlídku včetně měření krevního tlaku a vyšetření krve, které je doplněno o vyšetření hormonu štítné žlázy (T4), fruktozaminů pro zjištění cukrovky a SDMA, což je parametr, který stanovuje ranou nedostatečnost ledvin. Onemocnění ledvin, cukrovka, nadměrná funkce štítné žlázy a jiná onemocnění začínají někdy velmi nenápadně, a majitel na zvířatech nemusí nic zvláštního pozorovat. Cílem této preventivní prohlídky je odhalit tato onemocnění v začátcích, kdy můžeme onemocnění začít včas léčit a prodloužit tak vašemu zvířeti komfortní život. Pokud je onemocnění v pokročilé fázi, je někdy velmi problematické stav stabilizovat, a proto, prosíme, nepodceňujte věk vašeho domácího kamaráda.

 

V případě zájmu o toto vyšetření, je potřeba se telefonicky objednat na naší recepci.

 

Byla schválena novela veterinárního zákona, která říká, že s účinností od 1. ledna roku 2020 bude na každého nenačipovaného psa nahlíženo jako na psa nenaočkovaného proti vzteklině, a to i v případě, když má tento pes v očkovacím průkaze záznam o provedeném očkování proti vzteklině. Jinými slovy, od tohoto data nebude očkování proti vzteklině u neočipovaných psů úředně platné, což může činit chovatelům zvířat problémy v případě poranění člověka jejich psem.
Úkon je to jednorázový, s minimálním rizikem poškození zdraví psa. Čip velikosti rýžového zrna je umístěn v aplikační jehle. Ta se vbodne psovi pod kůži a čip se z jehly vytlačí do podkožního prostoru. Tam čip setrvá po celý život psa. Čip lze přečíst pomocí čtečky, kterou dnes disponuje téměř každý veterinární lékař či útulek.

Aplikací čipu není zvíře automaticky registrováno! 
Evidence je placená služba, pohybuje se v rozmezí od 190 - 450 Kč a majitel ji provádí sám. Registraci lze provést i z domova online na těchto webových stránkách:

https://www.narodniregistr.cz

https://www.centralniregistrzvirat.cz

https://www.europetnet.com

https://www.identifikace.cz

Nově nabízíme vakcinaci králíků i proti viru RHDV2 vyvolávajícímu onemocnění Mor králíků. Objevil se nový virus (RHDV2), který napadá i doposud standardně vakcinované králíčky klasickou vakcínou (RHDV1). Onemocnění morem je akutní a smrtelné. Nepodceňujte prevenci.

 

 

 

Přejeme Vám i Vašim mazlíčkům vše nejlepší v novém roce a především pevné zdraví.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anesteziologický přístroj Kruuse Moduflex Access 2

Monitor životních funkcí EDAN

 

 •  "STEP BY STEP" kastrace kočičky
Jako první krok pacienta přijmeme na hospitalizaci. Během příjmu proběhne důkladné klinické vyšetření. Pokud je výsledek vyšetření v pořádku, je pacient schopen chirurgického zákroku.

Nejprve kočičku "sedujeme" injekcí do svalu, poté v sedaci, bez zbytečného stresu zavádíme kanylu do žíly. Kanylou aplikujeme jednorázově antibiotika a po dobu zákroku injekční anestetika a infuzi.

Příprava operačního pole začíná holením srsti v místě operační rány.

Následuje opakované důkladné omytí a dezinfekce operačního pole.

Před vstupem na operační sál je pacient intubován, což považujeme za velmi důležité pro bezpečnost anestezie.Pacient je přemístěn na operační sál, kde je napojen na monitor životních funkcí.

Potřebné instrumentárium.Přístup do dutiny břišní, řez je veden v linea alba.

Vybavení dělohy a vaječníků. Pokud je děloha bez známek patologického procesu, provádíme jen odstranění vaječníků (ovariektomii). Je-li děloha patologicky změněná, odstraní se společně s vaječníky (ovariohysterektomie).

 

Uzávěru operační rány ukončujeme "intradermálním stehem". Stehy tedy není nutné později odstraňovat, rána se lépe hojí a kočičku nevystavujeme zbytečnému stresu z další návštěvy.

Kočička nemá po chirurgickém zákroku dostatečnou termoregulaci, proto je po návratu na hospitalizaci umísťujeme do inkubátoru a dále monitorujeme až do plného probuzení.

Po probuzení z anestezie a stabilizaci teploty je kočička umístěna opět ve svém kotečku a čeká na propuštění domů.

 

 • 21.2.2017 - Naši noví dárci krve, bráškové Cherokee a Briand  :)
Z důvodu vyššího věku stávajících dárců krve hledáme dárce nové. Tímto chceme poděkovat všem dosavadním dárcům za nenahraditelnou pomoc při záchraně životů našich pacientů. Pokud budete chtít nám pomoci zachránit další životy čtyřnohým miláčkům neváhejte nás kontaktovat na tel.čísle 603 554 962,495 514 512,nebo na FB do zprávy .

Podmínky, které musí splňovat dárce krve naleznete ZDE.
 

Cizí těleso(klacek), který ranou pod jazykem pronikl až na levou stranu krku u  border kolie

Klacek je sice zábavná, ale také velmi nebezpečná hračka !!!

 

 • 12.10.2016

"Říjen-měsíc boje proti vzteklině"

Naše klinika se zapojuje do kampaně obecně prospěšné společnosti Veterináři bez hranic ČR

www.vsf-cz.eu

 

 

O Vaše zvířecí miláčky bude na HK Vetu pečovat naše nová sestřička  Klárka Podzimková 

 
 • 3.6.2016
MVDr. Michal Pavlík na naší klinice ordinuje 3x týdně:

Pondělí  10,00 - 16,00 hodin
Úterý       8,00 - 14,00 hodin
Středa   14,00 - 20,00 hodin

Na vyšetření, či chirurgické zákroky vašich pejsků a kočiček je třeba se předem objednat na recepci
!

 

 

 • 10.5.2016 

 Připravujeme pro Vás nové letáky s návodem na čištění zoubků u psů !

 

 • 21.4.2016

 Pro Vaše psí seniory jsme vylepšili geriatrický program !


Smutný případ lidské krutosti u  maďarského ohaře Charliho

Montážní pěna v žaludku u  německého ovčáka Dixe

 

 

Obilný klas jako cizí těleso v dýchacích cestách u irského setra Roxy

Píštěl v místě pupku u štěňátka jezevčíka Deepsea

Ošetření zlomeného špičáku bílou plombou u  křížence Toma

 

 • 3.2.2015   

Novinka v našem přístrojovém vybavení 
Ultrazvuk MyClass C od firmy esaote. Jedná se o jeden z nejlepších přístrojů na trhu, disponuje barevným dopplerem a tkáňovým dopplerem. Zakoupením tohoto přístroje jsme rozšířili naše možnosti v kardiologické i abdominální sonografii

 

 • 8.10.2014 

 Stále zlepšujeme vybavení naší kliniky, nyní již 2 měsíce využíváme nový Digitální  mikroskop  MBS-e.  Zvyšujeme tak tím možnosti našeho  cytologického servisu.

 
 • 24.9.2014

Transfúze krve u kočky

Velmi často transfúze krve u kočky neprovádíme, ale u této kočičky byla nutná. Jednalo se u ní o velmi silnou neregenerativní anémii. Dárců bohužel máme málo. Aby kočička mohla darovat krev musí být naprosto zdravá , její váha musí být přes 4 kg a nejlepší je pokud známe i její krevní skupinu. Odběr krve od dárce se provádí v celkové anestezii, zde na tomto obrázku se dárce probouzí po odběru hned vedle nemocné kočičky. Pokud by někdo měl zájem zapsat svou kočičku do našeho registru dárců, je možno tak učinit přes recepci. V případě nutnosti , pak dárce obvoláváme. Zrovna tak máme nedostatek dárců krve i u psů. Pejsek dárce opět musí být zdravý, váha přes 20 kg a starší dvou let. Krev je možno dávat opakovaně minimálně měsíčním odstupem.

 • 20.6.2014

Transfúze krve u psa

Jackovi koluje v žilách krev pitbulla
Na naši kliniku přijel pětiletý shi-tzu Jackýsek u kterého byla potřeba okamžitá hospitalizace z důvodu postižení hemolytickou anémií. Při hemolytické anémii dochází k předčasnému rozpadu červených krvinek. Občas se objevuje nažloutlá barva kůže a bělma očí. Jack byl ve velmi vážném stavu a dle hodnot červené krevní řady přímo ohrožen na životě. Jeho šancí jak tento stav zvrátit byla krevní transfúze. Po dávce nové krve od dvouletého pitbulla Roníka se jeho stav začal výrazně lepšit a nyní byl Jack již propuštěn do domácího ošetřování.

 

 • 28.4.2014  Novinka !!!  Navštivte naši stránku REHAvet, kde jsme pro Vás připravili zajímavé příspěvky o rehabilitaci psů a koček. V případě zájmu o rehabilitaci Vašeho čtyřnohého miláčka nás můžete kontaktovat emailem: rehavet@seznam.cz , telefonních číslech 495 514 512, 603 554 962  nebo osobně na klinice HKvet.

Při rehabilitaci velmi rádi využíváme síly elektromagnetického pole, které působí blahodárně a proniká velmi hluboko k poškozené tkáni. Používá se tehdy, kdy potřebujeme působit na kosti a nervovou tkáň, které jsou často špatně dostupné.

K dispozici máme moderní profesionální přístroj společnosti BTL.
Je potvrzeno, že použitím magnetického pole se zlepšuje kvalita nové kostní tkáně u pacientů se zlomeninami, po poranění vazů  a šlach, stejně jako neurologických pacientů, u nichž pomáhá s regenerací nervů a poškozené míchy. Podle typu onemocnění navrhujeme délku jedné aplikace, celé léčebné kůry a intenzitu magnetického pole. Ideální je však minimálně deset aplikací, přičemž průměrná doba jedné aplikace je 15-30 minut. V případě chronického onemocnění se volí vyšší hodnoty frekvence a intenzita, u akutního stavu se u nás nezdržíte tak dlouho a také intenzita magnetického pole je nižší.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pravidelně pro Vás aktualizujeme složku  Zajímavé případy 

... náhledy na jednotlivé případy najdete také zde :-)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

 

 

 • naše nejstarší kočičí pacientka 21letá Líza :-)


Kontakt

Veterinární klinika HKVet s.r.o.

Na Brně 566
Hradec Králové
500 06


495 514 512
603 554 962HKVet

/album/hkvet/dsc-0854-jpg2/

—————

/album/hkvet/dsc-0862-jpg1/

—————

/album/hkvet/dsc-0883-jpg1/

—————

/album/hkvet/dsc-0903-jpg1/

—————

/album/hkvet/dsc-0857-jpg1/

——————————